۹ اسفند ۰۲

ایمیل : info@azarbroodat.com - تلفکس: 32545511-045 - تلفن:32545544-045

تابلو برق

Electrical-Panels-and-Control-Complex
تابلو برقReviewed by آذر برودت ساوالان on Aug 8Rating: 5.0تابلو برقتابلوبرق های صنعتی ساخت شرکت آذربرودت ساوالان به صورت سفارشی و مطابق با نیاز مشتریان طراحی و ساخته می شود .

با پيشرفت تکنولوژي استفاده از ترانس ها سيم پيچ ها و موتور ها رونق بسيار گرفته است. هر عنصري که از سيم پيچ تشکيل شده باشد علاوه بر قدرت اکتيو، قدرت راکتيو نيز مصرف مي کند.

وجود مصرف کننده هايي مثل انواع موتور ها، پمپ هاي آب، چک هاي مهتابي، ترانس هاي لامپ ها و پرژکتور ها، آسانسورها و … باعث افزايش مصرف قدرت راکتيو شده است .

انرژي مصرف شده توسط اين عناصر را ميتوان با نصب خازن موازي در مدار جبران و خنثي کرد.

نصب خازن در نزديک محل مصرف انرژي علاوه بر تخليه شبکه از انتقال اين توان باعث صرفه‎جويي هاي بسياري نيز مي گردد:

کاهش افت ولتاژ: خازن ها به دليل خنثي کردن جريان پيش فاز عناصر القايي جريان مصرف شده کل را کم مي کنند و کم شدن اين جريان باعث کم شدن تلفات در سيم ها و کاهش افت ولتاژ در سيم ها مي شود.

استفاده کردن از کل آمپراژ برق خريداري شده: بدليل کاهش جريان مصرفي توضيح داده در بند ۱ مي توان جريان بيشتري از شبکه برق درخواست کرد بدون آنکه هزينه اضافي جهت خريداري کردن اين جريان پرداخت شده باشد.

کاهش بيش از نيمي از هزينه قبوض برق: هنگامي که خازن در محل مصرف وجود نداشته باشد کنتور راکتيو اداره برق علاوه بر کنتور اکتيو شروع به محاسبه هزينه برق مي کند.

هزينه محاسبه شده توسط کنتور راکتيو تقريبا برابر کنتور اکتيو و در بعضي موارد از آن نيز بيشتر مي باشد.

يعني بدون وجود تابلوهاي بانک خازني هزينه برق مصرفي تقريبا ۲ برابر بيشتر از زماني است که تابلو هاي بانک خازني وجود دارند.

با توجه به مطالب فوق مشخص ميشود که استفاده از تابلوهاي بانک خازني امري بهينه از نظر اقتصادي بوده و حتي ميتوان گفت که نصب اين تابلوها در محيط هاي صنعتي لازم و واجب است.

شايان ذکر است که هزينه اي که جهت تهيه تابلوهاي بانک خازني صرف ميشود در کمتر از يک سال از طريق صرفه جويي اي که در پرداخت هزينه برق بوجود مي آيد به کار فرما باز گردانده مي شود.

این شرکت(آذر برودت ساوالان) ضمن ارائه راهکار و آنالیز شبکه جهت محاسبه یک بانک خازنی مناسب و تنظیم ضریب قدرت در اقتصادی ترین حالت نسبت به محاسبه و طراحی و ساخت تابلوهای بانک خازن اقدام مینماید.

مطالب مرتبط: